Vyhľadávanie zájazdov
Rozšírené vyhľadávanie
White Gold & Spa - Turecko - Turecká riviéra - Alanya - Oba

White Gold & Spa starstarstarstarstar

White Gold  & Spa
Doprava:
letecky
Letisko:
Katovice
Odjazd:
-
Strava:
All inclusive
50 mVzdialenosť od mora
  • Klimatizácia
  • Bazén vnútorný
  • Bazén vonkajší
  • WiFi
  • Vhodné pre deti
  • Wellness
  • Športové aktivity

Názov zájazdu podľa organizátora: White Gold Hotel
Popis hotela

Poloha

White Gold Hotel se nachází cca 4 km od centra města Alanya a cca 140 km od letiště v Antalyi. Výhodný dojezd do centra Alanye místními dopravními prostředky.



Pláž

White Gold Hotel se nachází cca 50 m od pěkné, široké písčito-oblázkové pláže (přechod přes cestu nebo podzemním tunelem). Plážové osušky, lehátka a slunečníky na pláži - zdarma.



Vybavení

24hodinová recepce, lobby, 2 výtahy, hlavní restaurace, 3 bary: Atrium, na terase i na pláži (10:00-17:00), bazén se skluzavkou a odděleným brouzdalištěm pro děti, prosluněná terasa na dvou patrech, krytý bazén, lehátka a slunečníky a plážové osušky u bazénu - zdarma.



Pokoje

White Gold Hotel má 173 vkusně a moderně zařízených pokojů.

Standardní pokoje: (o rozloze cca 25 m²) mohou ubytovat max. 3 dospělé osoby (možnost přistýlky v podobě pohovky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou, vysoušečem vlasů, individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitním TV, telefonem, trezorem (za poplatek cca 2 EUR/den), minibarem (konzumace za poplatek, voda je zdarma doplňována každý den), příslušenstvím k přípravě čaje a kávy a balkonem. Všechny pokoje mají boční výhled na moře.

Pokoje Eco: vybaveny stejně jako standardní pokoj (o rozloze cca 23 m²). Pokoje Eco se nachází v přízemí hotelu a disponují francouzským balkonem. Pokoje mají výhled na hotelový plot, stěnu budovy nebo na blízké užitkové prostory. Na vyžádání rodinné pokoje se 2 místnostmi (o rozloze  cca 48 m²) pro max. 5 osob a pokoje junior suite, které mají 1 místnost (plocha cca 40 m²) a mohou ubytovat max. 2 dospělé osoby a 2 děti na přistýlkách.

Zdarma (na vyžádání) postýlka pro dítě do 2 let.



Strava

All Inclusive: snídaně (07:30-09:30), pozdní snídaně (09:30-10:00), oběd (12:30-14:00), občerstvení (12:00-16:00), odpolední občerstvení (17:00-18:00), večeře (19:00-21:00) a noční občerstvení - polévka (22:00-23:00). Všechna pokrmy jsou podávány formou bufetu. Místní alkoholické a nealkoholické nápoje jsou k dispozici v určených barech a restauracích (10:00-23:00), bar na pláži: nealkoholické nápoje (10:00-17:00), občerstvení během dne servírované na terase hotelu. Za poplatek: konzumace po 23:00 hodině, dovážené alkoholické a nealkoholické nápoje, zmrzlina a čerstvé ovocné šťávy. 



Sport a zábava

White Gold Hotel organizuje denní i večerní animace, představení, soutěže a diskotéky (23:00-03:00, nápoje za poplatek). Plážový volejbal, vodní pólo, aerobik, posilovna, stolní tenis, kulečník, šachy, šipky, sauna, turecké lázně (procedury za poplatek). Za poplatek: wellness centrum a centrum vodních sportů na pláži. Pro děti: mini klub.



Internet

Internet Wi-Fi je k dispozici na pokojích a v areálu hotelu - zdarma.



Místní kategorie

*****



Stránky hotelu

www.whitegoldhotel.com.tr



Hodnocení klientů

Recenze k tomuto hotelu si můžete přečíst zde: https://r.pl/turcja-riwiera-wczasy/white-gold-hotel



Náš názor

Elegantní hotel, jehož hlavní výhodou je výborná poloha a vkusné pokoje. Je to skvělá volba pro ty, kdo chtějí strávit klidnou dovolenou i současně zažít kouzlo večerního života v Alanyi. White Gold Hotel je ověřený a oceněný našimi klienty v minulých sezónach. Hotel je mnoha klienty vybírán na další dovolenou.



Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny

Program

Deň prvý

Odlet z Poľska. Zraz na letisku 2 hod. pred plánovaným odletom pri stanovisku CK. Aktuálny letový poriadok sledujte tu: http://www.rozklady.r.pl



Deň druhý až predposledný

Čas na odpočinok, kúpanie v mori, opaľovanie a fakultatívne výlety.



Deň posledný

Vysťahovanie z hotela, transfer na letisko, návrat do Poľska.

Víza

Občania SR cestujúci do Tureckej republiky musia mať cestovný doklad platný ešte minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie Tureckej republiky.

Cena

Základná cena zahŕňa: dopravu lietadlom, letiskové taxy, transfery letisko – hotel -letisko, 7, 10, 11 alebo 14 nocí, stravu podľa vybraného ubytovania, služby poľského delegáta, poistenie TU Europa Štandard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).



Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety, stravu a nápoje neuvedené v popise jednotlivých hotelov, ostatné osobné náklady.

Výlety po okolí

TURECKÁ RIVIERA



PAMUKKALE - cena cca 65 EUR

Celodenný výlet do úžasného Pamukkale, vďaka svojej farbe zvaný ako Bavlnený hrad. Je to jedinečná, 14 tisíc rokov sa tvoriaca kaskáda bielych vápencových terás a prírodných jazierok, naplnených vodou z horúcich prameňov. Celá oblasť je národným parkom zapísaným na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nasleduje prechádzka k ruinám mesta Hierapolis - antickým kúpeľom. Zachovalo sa tu mnoho pamiatok z časov rímskych: Veľké kúpele z druhého storočia nášho letopočtu, Frontinova ulica dlhá cca 1 km, Apolónov chrám, posvätné jazierko, rímske divadlo a ďalšie. V cene výletu sú zahrnuté raňajky, obed, večera a vstupné.



NAKUPOVANIE V ALANYI ALEBO SIDE

Je to ponuka pre tých z vás, ktorí sa chcú presvedčiť o tom, koľko je pravdy na príbehoch o úžasných zručnostiach tureckých zlatníkov a výrobcov koženej a textilnej konfekcie. Návštevy v salónoch zlatníckeho a koženého tovaru budú príležitosťou k nákupu aj pre najnáročnejších. Následným bodom programu je návšteva obchodu s textilom. Vo chvíľach, keď sa dokáže odpútať od zjednávania, sa s vami sprievodca rád podelí o informácie o kraji, o jeho histórii i súčasnosti. Samozrejme nájdeme čas ukázať vám najkrajšiu panorámu mesta. Pre tých z vás, ktorí sú v Turecku prvýkrát, to je povinnosťou, obzvlášť keď je výlet zadarmo.



TURECKÁ NOC - cena cca 40 EUR

Vynikajúca príležitosť zoznámiť sa s tureckým folklórom počas večere v typickej tureckej reštaurácii s neobmedzeným množstvom vína a nealkoholických nápojov. Osobne uvidíte ako veľmi pohostinní a otvorení turci sú. Príjemné chvíle vytvoria hudobníci a tanečníci, ktorí predstavia tradičné tance, a v Turecku slávny brušný tanec v prevedení nielen žien, ale aj mužov.



KAPPADOKIE - cena cca 129 EUR

Fascinujúci 2 dňový výlet ku koreňom kresťanstva, do "mesačnej krajiny" tvorenej skalnými a podzemnými mestami. Ide o jedinečnú príležitosť spoznať prírodu, kultúru a históriu Turecka. Po ceste do Kappadokie navštívime v meste Konya - Múzeum Mevlany, zakladateľa rádu tancujúcich dervišov. Tiež navštívime v Turecku najväčšie Karavanseray (miesto kde obchodovali a nocovali karavany) pochádzajúce z 13.storočia. Po príchode do Kappadokie prehliadka jedného z najväčších podzemných miest v Kaymakli. Ďalší deň cesta do Göreme, kde uvidíme preslávené kostoly vytesané v skalách. Na programe sú aj zastávky na vyhliadkach.



PO STOPÁCH Rimanov a Grékov - cena cca 55 EUR

Výlet, vďaka ktorému budete objavovať úžasnú históriu Turecka a krásu tunajšej prírody. Počas našej cesty navštívime Perge - nazývané tiež "malý Efes", kde sa nachádzajú ruiny jedného z najzachovalejších miest helénskeho obdobia. Následne navštívime Národný park Kursunlu uchvacujúci nádhernými vodopádmi a nespočetnými druhmi exotického vtáctva a rastlín. Tu bude čas si oddýchnuť od horúčavy a nabrať sily na návštevu najzachovalejšieho antického divadla v južnom Turecku - amfiteátra v Aspendu, v ktorom sa dodnes konajú koncerty.



HAMAM - Hammam, cena cca 25 EUR

Hamam, teda turecké kúpele, sú dedičstvom tradície rímskych termálnych kúpeľov - inštitúcie kedysi nevyhnutné v každom meste, obľúbené miesto odpočinku starovekých Rimanov, Grékov a Byzantíncov. Časom kúpele natoľko zrástli s obrazom tureckých miest, že si dnes väčšina Turkov ani nie je vedomá ich starovekého pôvodu. V samotných kúpeľoch sa však časom zmenilo len málo. Kúpele sú relaxáciou ako pre telo, tak i pre dušu. Sauna, kúpele a masáže prebiehajú v príjemnej atmosfére rozprávania a zábavy. V krásnych mramorových interiéroch nás čaká okrem iného umývanie a peeling špeciálnou rukavicou "kese", parný kúpeľ, polievanie teplou a studenou vodou, masáž v pene a olejoch. Návšteva kúpeľov je vždy jednou z najkrajších spomienok na pobyte v Turecku.



ZELENÝ KAŇON - cena cca 55 EUR

Plavba po Zelenom kaňone je fantastickým výletom pre všetkých, ktorí uprednostňujú ticho, pokoj, radi odpočívajú v prírode a obdivujú rozprávkové scenérie. Budete sa tešiť smaragdovo sfarbenej vode priezračného jazera (tyrkysová farba vody je efektom rozpustených zlúčenín vápnika) a blankytnému nebu. Jazero je obklopené horami, na ktorých je vidieť pasúce sa kozy. Pre osvieženie sa zastavíme na kúpanie v krištáľovo čistej vode. Čas zostane tiež na zhotovenie fotografie piatej najväčšej priehrady v Turecku - Oymapinar, ktorá bola postavená vďaka povodni.



JEEP SAFARI - cena cca 39 EUR

Bláznivá výprava pre milovníkov silných emócií. Asfaltové cesty a pohodlný autobus môžu nahradiť horský výlet - ale to neuspokojí tých, ktorí milujú horské divočiny, slnko, prach a vietor vo vlasoch. Kvôli nim sme pripravili program Jeep Safari. V horách nájdete štýlové domčeky, mimoriadny výhľad a neskutočné bohatstvo prírody. Uvidíte dedinskú mešitu a na obed vás vezmeme do pôvabnej reštaurácie na rieke Dimcay. Bude tiež príležitosť na zapálenie vodné fajky.



VÝLET LOĎOU - cena cca 37 EUR

Na prázdniny všetci tak dlho čakáme. Boli vymyslené presne preto, aby sme sa zrelaxovali a načerpali nové sily s pozitívnou energiou. Pozývame vás na plavbu loďou - výlet ideálny pre všetkých, ktorí chcú uniknúť z mesta, každodenného života a stráviť skvelý deň v prírode. Je koniec so skorým vstávaním, stresom a zhonom - dnes sa plavíme. Slnko, jemný šum mora a malebná krajina vám spoľahlivo umožní relaxovať. Počas cesty si môžete zaplávať v krištáľovo čistej vode, opaľovať sa a vychutnať si krásu pôvabných zátok. Plávame tiež do Jaskyne pirátov, Jaskyňa milencov a fosforeskujúce jaskyne.



RAFTING - cena cca 35 EUR

Bláznivý zjazd horskej rieky kaňonu Köprülü. Aby ste si mohli užiť túto zábavu, nemusíte byť skúsený športovec, pretože schádzanie prebieha pod dohľadom profesionálnych inštruktorov. Účastníci dostanú veslá, plávacie vesty a helmy. Trasa má asi 14 km a samotný zjazd trvá cca 2,5 hodiny. Počas cesty sú naplánované zastávky, počas ktorých budete môcť relaxovať a vychutnať si osviežujúce kúpanie v krištáľovo čistej vode.



DELFINÁRIUM - cena cca 35 EUR

Pozývame Vás srdečne na návštevu delfinária. Výlet Vám poskytne dostatok dojmov z kontaktu s týmito úžasnými zvieratami, môžete tiež obdivovať ich predstavenie. Fantastické dobrodružstvo a to nielen pre deti !!!



POTÁPANIE - cena cca 55 EUR

Spolupracujeme s najlepšími potápačskými školami v Turecku. Tieto spoločnosti organizujú potápanie a školenia ako pre individuálnych hostí, tak aj pre celé skupiny. Umožňujú získať medzinárodné certifikáty a skúseným potápačom umožňujú expedície do najzaujímavejších miest v oblasti, poskytujúc vybavenie a istenie. Pre všetkých tých, ktorí doteraz nemali možnosť vyskúšať si toto úžasné dobrodružstvo, ponúkame program pre začiatočníkov. Inštruktor predstaví všetkým základné princípy potápania a zoznámi ich s výstrojom. Potom za pomoci inštruktora zostúpi pod vodu. Počas prestávky bude na palube obed. Pridajte sa do exkluzívneho klubu objaviteľov hlbín!



MANAVGAT - cena cca 42 EUR

Výlet, ktorý vám umožní spoznať bližšie Turecko. Navštívime tradičný orientálny bazár, kde budeme môcť pozorovať miestnych obyvateľov pri nákupoch, alebo si sami nakúpiť turecké pochúťky. Po pobyte na rušnom trhu sa vydáme na pokojnú plavbu loďou po rieke Manavgat, ktorá končí malebným ústím do Stredozemného mora. Odpočinieme si na pláži, kde sa studená riečna voda mieša so slanou morskou vodou. Potom navštívime jednu z najväčších mešít v Tureckej riviére s impozantným interiérom plným ornamentov.



SPOZNAJ ALANYU - cena cca 42 EUR

Počas výletu spoznáte aj neobvyklé miesta v Alanyi. Najskôr vyjdeme na preslávenú horu v Alanyi - Kale, kde sa z vyhliadkového miesta rozprestiera krásny výhľad na pláže a prístav. Následne navštívime jaskyňu Dim, ktorá je jednou z najdlhších jaskýň v Turecku. Počas prechádzky uvidíme nádherné skalné útvary - stalagmity a stalaktity. Po prehliadke jaskyne sa vydáme na obľúbené piknikové miesto pri rieke Dimcay. V reštaurácii, ktorá je umiestnená na plávajúcej plošine, si dáme "turecký obed" a oddýchneme si od horúčavy. Po relaxe pri rieke sa vydáme na prístav v Alanyi, kde nastúpime na loď. Počas plavby oboplávame polostrov a uvidíme symbol mesta - Červenú vežu a jaskyňu ukrytú uprostred skál, kde sa kedysi ukrývali piráti.



Upozornenie! Výlety sú vedené v poľštine. Ich usporiadateľom nie je CK, ale miestna kancelária, ktorá je zodpovedná za kvalitu služieb. Zostavuje tiež program, ceny a termíny odchodov, takže všetky sťažnosti by mali byť smerované ihneď na usporiadateľa. Popisy a ceny uvedené v katalógu sú iba orientačné, detailné informácie dostanete od nášho zástupcu. Delegát je len sprostredkovateľom pri zápise na miestne výletu. Min. počet účastníkov je 15 osôb. Pred a po sezóne nie sú niektoré výlety organizované. Ceny výletov sa môžu líšiť v závislosti na lokalite hotela.



Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Ostatné

TURECKÁ RIVIÉRA - všeobecné informácie



Mena

TL - turecká líra. Je potrebné si vziať so sebou eurá, popr. USD. Peniaze je možné zameniť v zmenárňach, na pošte, v banke alebo na hotelovej recepcii (v hoteloch je kurz spravidla najmenej výhodný).



Prepitné

Je zvykom ponechávania malých súm ako prepitné. Zárobky nie sú v Turecku veľké a často je prepitné značnou finančnú pomocou. To platí najmä u vodičov na fakultatívnych výletoch a u čašníkov v reštauráciách.



Cestovné doklady

Občania SR cestujúci do Tureckej republiky musia mať cestovný pas platný ešte minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie Tureckej republiky. Toto opatrenie nadobudlo účinnosť 1.1.2015. Pri cestách do Turecka je nutné vziať na vedomie, že imigračné úrady a letecké spoločnosti striktne kontrolujú túto povinnosť.



Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.



Čas

V Turecku je časový posun + 1 hodina oproti Českej republike.



Orientačné ceny

Pizza cca 18 TL, 1,5 l vody cca 1-1,5 TL, pivo v obchode cca 5 TL. Mimo obchodu s potravinami sa oplatí zjednávať.



Pošta

Pošta je označená PTT (tmavo modrý nápis na žltom pozadí). Na pošte je možné kúpiť pohľadnice, známky, telefónne karty a zameniť peniaze. V niektorých hoteloch je možné zanechať pohľadnice opatrené známkou na recepcii. Pri kúpe pohľadníc je dobré hneď kúpiť aj známky leteckej pošty.



Elektrina

Napätie 220 V, 50 Hz. Spotrebiče s českými zástrčkami fungujú bez problémov.



Telefóny

Telefónne karty je možné zakúpiť v obchodoch a v stánkoch v blízkosti verejných telefónnych automatov. Karta so 100 jednotkami za cca 5 EUR stačí na krátky medzinárodný hovor. Náklady na roaming českej mobilnej siete sú pomerne veľké, preto sa prosím obráťte pred odchodom na operátora na overenie sadzieb.



OBLASTI



Alanya

Lokalita, v ktorej sa nachádzajú početné turistické strediská, tiahnuce sa v dĺžke cez 50 km. Centrom Tureckej riviéry je mesto Alanya s preslávenou Kleopatrinou plážou a obrovským množstvom reštaurácií, barov, diskoték a inej zábavy. Je to miesto kde sa nemôžete nudiť.



Side

Mestečko ležiace na polostrove zvádza svojimi krásnymi plážami, malebnými prístavmi jácht a dobre zachovanými pamiatkami z doby rímskej - amfiteáter a Apolónov chrám. V okolí samotného mestečka Side sa nachádza mnoho rekreačných miest, z niektorých je možné dôjsť po pláži až do centra mesta. Je to skvelý nápad na večerné prechádzky.



Belek

Nachádza sa iba 35 km od letiska a je najluxusnejším mestom na Tureckej riviére.

Sú tu luxusné hoteli a golfové ihriská. K tomu široké piesočnaté pláže, reštaurácie, obchody a zábavné a nákupné centrum.



Odlety z: Varšavy, Katovíc, Gdaňska, Poznane a Wroclawi. Zraz 2 hodiny pred plánovaným odletom pri stanovisku CK na vybranom letisku. Aktuálne letové poriadky skontrolujte na r.pl/rozklady.

Nahrávám...

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.