Vyhľadávanie zájazdov
Rozšírené vyhľadávanie
Rio de Janeiro a Salvador de Bahia - Brazília

Rio de Janeiro a Salvador de Bahia

Rio de Janeiro a Salvador de Bahia
Doprava:
letecky
Letisko:
Bratislava
Odjazd:
-
Strava:
Raňajky

Popis

Príroda a kultúra jednej z najatraktívnejších krajín sveta. Druhé najväčšie mesto Brazílie nie je len mestom pláží. Okrem svetoznámeho Krista mu žehná aj jeho úchvatná poloha medzi modrým oceánom a zelenými horami. Pridajte k tomu úchvatné historické mesto Salvador a životný štýl miestnych obyvateľov – vyšší stav mysle už hádam ani nemôžete dosiahnuť!

Úvod

9-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

4* hotely

Stravovanie

raňajky

Doprava

letecká

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu. Transfer BA -letisko- BA. Miestny prelet Rio - Salvador - Rio. 7 x ubytovanie v kvalitných 4* hoteloch s raňajkami, miestne transfery, vstupné do pamiatok a sprievodcu CK.

Cena nezahŕňa

Jedlá a nápoje nad rámec uvedený v programe. Prepitné. Príplatok za jednoposteľovú izbu 490 EUR.  Cestovné poistenie.

Povinné doplatky

Servisné poplatky 490 EUR.

Maximalna-velkost-skupiny

16 osôb

1. deň

Odlet z Viedne do Rio de Janeira, nazývaného aj „Nádherné mesto“. Transfer do pohodlia 4* hotela, prvý dotyk s príjemnými vlnami modrých vôd zálivu Guanabara. Oddych po lete z Európy.

2. deň

Prehliadka moderného „downtown“, ekonomického a finančného centra mesta. Práve tu sa stretávajú koloniálne uličky s modernými mrakodrapmi. Jazda po Rio Branco – avenue s pozoruhodnou trojgeneračnou skladbou budov 20. storočia. V metropole Brazílie nevynecháme námestie Carioca s kostolom sv. Antona zo 17. storočia, ani netradičnú novú katedrálu. Akvadukt z 18. storočia ešte donedávna slúžil ako most pre električky spájajúce centrum mesta so štvrťou Santa Teresa. Pri prechádzke mestom sa zastavíme pri preslávených Selarónových schodoch, ktoré sú vydláždené z kachličiek z celého sveta. Svetoznámy futbalový štadión Maracana. Lanovkou sa „vyšplháme“ až na vrchol slávnej Cukrovej homole s unikátnou vyhliadkou na mesto. Pohľad z výšky 396 metrov nad morom, pri ktorom vám leží celé majestátne Rio pri nohách, sa nezabúda do konca života!

3. deň

Príjemná vyhliadková jazda až na vrchol hory Corcovado, ktorej kraľuje jeden z novozvolených divov sveta, socha Krista Spasiteľa. Dvadsaťminútová cesta cez les Tijuca nám umožní nielen nahliadnuť do skladby miestnej tropickej vegetácie, ale aj si užiť panoramatické výhľady na Rio a jeho pláže. Ešte pár schodíkov až ku soche a pod nami sa opäť otvára výhľad na mesto, ktorému ťažko hľadať prívlastky

– dychvyrážajuci, neprekonateľný, nezabudnuteľný? Neopísateľný! Potom nás čaká už len zostup na pláž Copacabana, brazílsky koktejl caipirinha a možno aj trochu samby.

 

4. deň

Po raňajkách transfer na letisko a prelet do mesta Salvador  de Bahia. Po prílete prehliadka tohto historického mesta zaradeného v zozname UNESCO. Salvador bol okrem mnohých iných zaujímavostí napríklad prvým hlavným mestom Brazílie. My v ňom objavíme množstvo prekrásnych farebných koloniálnych stavieb, priateľských obyvateľov a najmä rodiska fascinujúcej capoeiry – kombinácie bojových umení, tanca, akrobacie a hudby.

5. deň

5. – 7. DEŇ

Pobyt v stredisku Porto da Barra v krásnom 4* hoteli priamo na pláži, možnosť fakultatívnych aktivít a výletov. Nenechajte si ujsť západ slnka za hlavným majákom na pláži Farol, ochutnávku miestneho piva Skol či čerstvé krevety s cesnakom v niektorej z romantických reštaurácii na pláži.

 

8. deň

Raňajky, transfer na letisko, prelet do Rio de Janiero, odtiaľ pokračovanie letu do Európy.

9. deň

Prílet do Európy, transfer do Bratislavy.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.